Nakupuju Oblečení.

Kde pořídit vysněné oblečení?

Utřídila jsem si, co se mi líbí. Jakým střihům a barvám chci dát přednost. Jak takové oblečení využiju a kde. Dokonce už se neděsím cedulek, mám pocit, že bych jim konečně mohla rozumnět. A vím, co od kterého materiálu čekat a jak o něj pečovat. Mám promyšlené, co potřebuju.

Swap!

Mojí první volbou jsou swapy. Online nebo offline. Pořádají se téměř neustále a kdekoli. Sama jsem navštívila několik pořádaných Institutem cirkulární ekonomiky, ale je úplně jedno, jaký si najdete. Je to zajímavá společenská událost. Jednak si uvědomím, kolik různých zvláštních lidí existuje a vymaním se ze své sociální bubliny. Na swapy odnesu, co už nenosím (nebo co mi svěří kamarádka) a občas ukořistím i hezký kousek do šatníku.

Sekáče.

Abych vyzkoušela své nově nabité znalosti, pustila jsem se do objevování secondhandů a čtení cedulek!

Navštívila jsem Slow, obchod s dražším a kvalitním oblečením z druhé ruky.  Podívala jsem se do Punktury, punkového sekáče s lehce alternativními upcyklovanými kousky.

Objevila jsem hezoučký secondhand Malé černé na Letné a navštívila kousek od něj alternativnější sekáč s upcyklovanou módou Recycle with Love.  Hned vedle je obchod s českou módou Jakoby. S kočárkem jsme vlezli i do malinkatého Fifty Fifty na Vinohradech a když už jsme byli poblíž, podívala jsem se do příjemného a stylového Boho Vintage Store ve Francouzské. Chvíli jsem čekala, než otevřou a protože dítko usnulo, dopřála jsem si kávu v atmosféře dvacátých let v kavárně Šlágr.

I tak si ale myslím, že nemá smysl hledat sekáče široko daleko. To jen já jsem vyrazila na zkušenou. Zajděte do toho nejbližšího, s vědomím toho, co potřebujete, a buď to tam bude nebo nebude. A tak pořád dokola.

Fair Fashion Obchůdky.

Fair Fashion značky mne lákají čím dál tím víc, přeci jen si mohu snadno vybrat krásné nové oblečení. Mám pocit, že podpořím dobrou věc a ráda navštěvuji příjemné malé obchůdky.

Nakoupila jsem krásné šaty a trička v EtikButiku a NilaStore. Na Vinohradech najdete také příjemný obchod Eco Fashion Labels. Trochu mne zklamal Fresh Labels na Jindřišské množstvím mainstreamových značek.

Lokální tvůrci.

Objevuju českou módu a české designery.

Navštívila jsem stylový obchod Czech Labels v obchodním centru Chodov, kde mne jednoduchostí a ekolátkami zaujala ADVA, designem Leeda.

Jednoduché hezké legínky na dobu poporodní mám od Meera Design. Odnesla jsem si je z nedávného otevření obchůdku v Bráníku!

Navštívila jsem i Kurátor. Ale módy tam je spíše méně než více, na výběr jsou tam především šperky a brýle.

Nadchl mne krásný nový obchůdek Tvorba Store, kde mimo jiné prodává i své krásné oblečení Daya.

Internet?

Na internetu nenakupuju, protože si všechno musím ošahat a zkusit, ale ráda brouzdám a hledám inspiraci. Spoustu lokálních a etických (i zahraničních) značek najdete s odkazy na Slou a u sympatické slowfashion blogerky InkpotStories.

O Slou Days pořádaných právě Kamilou Boudovou jsem se nadšeně rozepsala ve své reportáži.

Obchodní centrum?

Do obchodních center už příliš často nezavítám. Nemyslím si, že by to byla špatná volba (byť se některé kousky snadno zničí). Ale mám pocit, že lepších alternativ je více a přeci jen, radši podpořím lokální tvorbu nebo etické značky, než mainstreamový konzum. Mnohem přednější je ale triko z řetězce nosit deset let. Než ho tam nekupovat vůbec.

Poslední tip: Mapa Slow Obchodů.

Toliko k mému momentálnímu zaujetí módou a už se těším na úplně jiné téma!

Mini Rozcestník:
Úvod o udržitelné módě.
Bavlna, len a konopí.
Vlněné materiály, hedvábí, kašmír a alpaka.
Viskóza (rayon), modal, tencel a bambusová viskóza.
Polyester, polyamid, akryl.
Udržitelné materiály a péče o ně.
Styl a výběr toho nejlepšího oblečení.
Tipy na sekáče, fair fashion obchody a české tvůrce udržitelné módy.
Reportáž ze Slow Fashion Days.
Tereza
Maminka. Přítelkyně. Lékařka. Ráda kreslím, píšu a směju se. Nejvíc sama sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *