Zeleninka Zuzanka

Bylo nebylo. Žil jednou jeden folikul, který dozrál v Graafův folikul. Ten praskl a uvolnilo se vajíčko.
Vajíčko bylo oplodněno tatínkem Michalem.
Z oplodněného vajíčka postupně vznikla červená čočka. V tu chvíli, 4.1., nastávající mamince konečně vyšel pozitivní těhotenský test, ačkoli své těhotenství tušila navzdory negativním výsledkům mnohem dříve.

Čokoládová pecička se proměnila v borůvku a želé fazolku. V období těchto dobrot bylo milé mamince tak zle, že je nemohla vidět ani v těhotenské aplikaci.

Aktivně začala odpočítávat každou sekundu do konce prvotrimestrálních těhotenských nevolností, který byl absolutně v nedohlednu.
Dobrůtky se během třetího měsíce (včetně dvou týdnů maminčiny pracovní neschopnosti pro únavu únav a největší nevolnost ze všech nevolností) změnily na olivu, mandarinku, limetku a pomeranč.
Přišlo období broskvičky. 3. března vyšel citrónku negativní prvotrimestrální screening.

Navzdory všem nepříjemnostem s těhotenstvím spojených jí hruštička v pupíku dělala radost, protože hezky rostla. A avokádo začalo maminku jemně kopkat do bříška.
V bříšku se začala tvořit cibule a batát.

5.dubna se maminka společně s Michálkem a Terezkou na druhotrimestrálním screeningu dozvěděla, že v září se narodí zeleninka holčička.

Na počest klubajícího se manga si maminka namixovala mango milkshake, aby si na gauči s nohama nahoře užívala pocit zřetelně kopajícího a tedy i živého a zdravého banánu.
Zvláště unikátní a poměrně krátké bylo období granátového jablka, papáji, kukuřice a cuketky, kdy se maminka s narůstající zeleninkou v pupíku cítila relativně dobře, a tak se snažila vydělat si alespoň trochu rozumný základ pro mateřskou dovolenou.
Období pracovního nasazení ale rychle přešlo. Mít v pupíku okurku, kokos, tykev Acorn nebo lilek je jednoduše vyčerpávající a náročné.
S květákem, zelím, brokolicí a bok čoj v břichu si maminka raději dopřává odpočinek v přítomnosti svých veleaktivních dětí. A 13.7., jakmile je to možné, odchází na mateřskou dovolenou.
Celé léto pak probíhá transformace ananasu v meloun Galia, špagetovou dýni a meloun cantaloupe.

Mamince pomalu ale jistě dochází trpělivost s tímto plodným stavem, ale je odhodlaná vytrvat až do konce.

Co jiného jí také zbývá.
V srpnu se má v pupíku k životu čínské zelí, pórek, vodní meloun a dýňáček.

Vše se děje pod pečlivým dohledem Michálka, bratříčka těchto dobrot, ovoce a zeleniny, a natěšené budoucí sestřičky Terezky.

Mamí, a kdy už vyleze? A jak? A proč máš tak velká prsíčka? A bude se jmenovat růžový balónek, Ariana, pejsek nebo jednorožec?
Všechny pohádky, i ty o zelenince v pupíku, mají šťastný konec a tak konečně, po necelých devíti měsících energeticky velice náročných metamorfóz vylezla na svět 2.9. ve 23:08 pomuchlaná a vřeštící zeleninka Zuzanka.

Žila šťastně až do smrti.

Konec pohádky.
Tereza
Maminka. Přítelkyně. Lékařka. Ráda kreslím, píšu a směju se. Nejvíc sama sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *